ГОГОЛЬFEST презентує: перформанс Голуб миру

23 жовтня 2016, Нд. 19:00
150 грн.
150 грн.

Про подiю

23 жовтня о 19:00 у Софії Київській відбудеться перформанс «Columba pacis» (Голуб миру) за участі NB-квартету та групи відеохудожників Tenpoint. Прозвучить квартет «На кінець Часу» Олів’є Месіана – одна з найдивовижніших сторінок камерної музики ХХ століття. 

У 1939 році Месіан потрапив до силезького концентраційного табору для військовополонених. Далекий від політики і повсякдення, він зіткнувся із дійсністю, яка виром налетіла на нього та звалила з ніг. Реакцією враженої свідомості став квартет «На кінець Часу» для скрипки, віолончелі, кларнету і фортепіано.

Епіграфом до твору стали рядки з Апокаліпсису: «…Я бачив іншого ангела - могутнього, що сходив з неба, одягнений у хмару, і райдуга над головою його,  і обличчя його, як сонце, і ноги його, як стовпи огню;(…) І поставив ногу свою праву на море, а ліву на землю(…), підняв руку свою праву до неба(…)і поклявся тим, хто живе на віки вічні, хто створив небо і все на ньому, і землю і все на ній, і море і все в ньому: що часу вже не буде.(…) але в дні голосу сьомого ангела, коли має сурмити, тоді здійсниться тайна Божа…»