дні Турбіних

Театр
12 листопада 2017, Нд. 19:00
Київська фортеця Київ, вул. Госпітальна, 24-А
100 грн.
100 грн.

Галерея

Про подiю

Минуло майже сто років після подій, описаних в п'єсі, але кожне слово нашого прославленого співвітчизника Михайла Булгакова, як і раніше, актуальне - не менше актуальне, ніж на початку минулого століття.

На кілька годин ви зможете зануритися в атмосферу старовинної вітальні на Андріївському (Олексіївському) узвозі, де любили, мріяли, щиро вірили і сподівалися, незважаючи ні на що. "Дні Турбіних" Михайла Булгакова - вистава про Київ і киян.

В 1925 році Булгаков на основі власного роману «Біла гвардія» написав для МХАТу п'єсу. Через проблеми з радянською цензурою автору довелося довелося змінити назву на більш нейтральну. П'єса в основі своїй автобіографічна. Турбіна - дівоче прізвище бабусі Булгакова. Олексій Турбін в романі був лікарем, як і сам Булгаков. Булгаков по народженню і вихованню належав до тієї середовищі, яку зобразив у романі і в п'єсі, тому він добре знав, про що пише.

Герої Булгакова толерантні і порядні люди, готові визнати право на існування позиції іншої людини, незалежно від своєї власної позиції. За словами самого Булгакова, його метою було "завзяте зображення російської інтелігенції як кращого шару в нашій країні". У вересні 1926 року п'єса була дозволена цензурою, але для показу лише в одному-єдиному театрі - МХАТі.

У фіналі режисера і акторів змусили грати "Інтернаціонал", а Мишлаевському довелося висловити хвалебні послання на адресу Червоної Армії. У перший же свій театральний сезон вистава «Дні Турбіних» була показана 108 (!) разів, і кожного разу вона проходила з аншлагом. Чого не скажеш про критику, яка накинулася на автора і на його дітище. У 1929 року п'єсу заборонили. Однак вже через три роки спектакль відновили за розпорядженням самого Сталіна, який пояснював свою позицію так: "Якщо навіть такі люди, як Турбіни, змушені скласти зброю і підкоритися волі народу, визнавши свою справу остаточно програною, - значить, більшовики непереможні ..."Дні Турбіних" є демонстрація нищівного сили більшовизму". Хоча, звичайно, ж, розмірковуючи таким чином, Сталін кривив душею. Адже п'єса Булгакова зовсім не про це. І сам Сталін це прекрасно розумів.

Вистава рекомендований до перегляду з 12 років. Київська Фортеця, вхід з бул.Лесі Українки 12-14, будівля підковою, перші двері в жовто-чорно-білу смужку, чай додається