ОБЕРІТЬ РУБРИКУ

ОБЕРІТЬ МІСЯЦЬ

  • Всі рубрики
  • Фестивалі
  • Рок
  • Поп
  • Акції
  • Театри
  • Цирк
  • Дітям
  • Вечірки
  • Хіп-хоп
  • Семінари
  • Інді
  • Джаз
  • Танці
  • Класика
  • Гумор
  • Квести
  • Екскурсії
  • Шансон
  • Інше
  • Всі дати
  • Січень
  • Лютий
  • Березень
  • Квітень
  • Червень
  • Липень
  • Серпень
  • Жовтень
  • Листопад
  • Грудень

Наші контакти

З радістю відповімо та допоможемо з 09:00 до 21:00 (Пн - Пт) / з 10:00 до 19:00 (Сб - Нд)

  • +38 (044) 222 00 22
  • +38 (063) 655 99 33
  • +38 (095) 655 99 33
  • +38 (096) 655 99 33
  • Написати email

ВХІД

Якщо Ви раніше оформляли замовлення на Concert.ua
або V-Ticket.com.ua, увійдіть в кабінет. Там зберігаються всі сплачені квитки.

Забули пароль?

* Логін - це Email, котрий Ви використовували при оформленні замовлення.
Пароль ми відправляли Вам листом.

ВІДНОВЛЕННЯ ПАРОЛЯ

Введіть Email, що вказувався Вами під час оформлення замовлення
на Concert.ua чи V-Ticket.com.ua.

* Логін - це Email, котрий Ви використовували при оформленні замовлення.
Пароль ми відправляли Вам листом.

Повернення


Concert.ua пропонує послугу Гарантія повернення  
 

Це дуже корисна послуга – Ваша «страховка» на випадок раптової зміни планів, хвороби або будь-якої іншої причини, з якої Ви не зможете або не забажаєте скористатися квитками та захочете повернути гроші.

Оплата цієї послуги гарантує повернення номінальної вартості усіх квитків у замовленні за Вашим запитом. Гарантія повернення не покриває випадки відміни або перенесення події. Послуга за умовчанням додається до замовлень щодо подій, за якими вона доступна. Вартість послуги – лише 5-10% від номінальної вартості квитків (в залежності від події). Ви можете виключити послугу із замовлення – натиснути на червоний хрестик в її рядку. Див. нижче:




Залишивши послугу в замовленні (рекомендуємо), задля оформлення повернення, будь ласка, заповніть форму
ТУТ>>

В полі «Тема» оберіть «Повернення/Обмін»(див. мал. нижче)


На жаль, ця послуга доступна не на всі події

 

Якщо послуга Гарантія поверення не була оплачена, то
 повернення сплачених клієнтом грошових коштів за придбаний квиток:

 

В якому разі здійснюється повернення квитків ?

 

Повернення покупцеві грошових коштів сплачених за придбаний квиток,  здійснюється в разі відміни заходу та/або в разі його звернення не пізніше ніж за  2 (Два) робочі дні до початку заходу, на який покупець придбав квиток.

Де я можу ознайомитись із порядком повернення квитків ?:

Порядок повернення сплачених покупцем грошових коштів за придбаний квиток визначений умовами (Стаття 8) публічної Оферти, що розміщена в мережі Інтернет, за посиланням  https://www.concert.ua/ua/offer  (надалі – Оферта), Інструкцією з ведення квиткового господарства в театрально-видовищних підприємствах та культурно-освітніх закладах, затверджена наказом Міністерства культури і мистецтв України від 07.07.1999  № 452 (надалі – Інструкція), Законом України «Про захист прав споживачів» та інших нормативно правових актах, що мають відношення до зазначеного питання.

 

На підставі яких нормативно-правових документів ви просите надати копію паспорту?

 

Відповідно до розділу 10 Інструкції, повернення коштів клієнтам проводиться з пред’явленням документа, що посвідчує особу (паспорта, військового квитка, студентського квитка, посвідчення водія, службового посвідчення).

В даному випадку в Оферті вказано безпосередньо про надання копії паспорту, так як паспорт є найпоширенішим документом та таким, що є у всіх.

На підставі яких нормативно-правових документів ви просите надати копію індивідуального податкового номеру?:

Порядок здійснення платежів юридичними особами та фізичними особами відрізняється. Основна відмінність в тому, що юридична особа не має можливості здійснити простий переказ з карти на карту так як це роблять фізичні особи. Для здійснення будь-якого переказу грошових коштів юридична особа повинна заповнити платіжне доручення.

Обов’язкові поля для заповнення в платіжному дорученні- Код Отримувача. Якщо це юридична особа то зазначається код ЄДРПОУ, а якщо фізична особа то в даному випадку зазначається її індивідуальний податковий номер, так як даний номер прив’язаний до картки.

Без зазначення індивідуального податкового номеру особи в платіжному дорученні, банк переказ коштів не здійснює. А тому ми змушені звертатись до покупців з проханням надати копію їх  індивідуального податкового номеру.

 

Стандартний зразок платіжного доручення

 




Звідки мені знати, що Ви не передасте надані мною копії документів третім особам?

 

Наша компанія публічна та орієнтована на клієнтів. Для нас важливий кожен клієнт,  а тому жодні негативні випадки (в тому числі передача даних) негативно впливають на нашу репутацію, а репутація для нас найголовніше.

Відповідно до умов Оферти  ми  зобов’язуємось не передавати отримані від покупця копії паспорту та індивідуального податкового номеру третім особам, окрім випадків передбачених чинним законодавством України.   

Більше того за  порушення законодавства в сфері захисту персональних даних, Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про захист персональних даних» передбачає  адміністративну та кримінальну відповідальність.